Sık Sorulan Sorular

Gezen Oto Servis Nedir?

Gezen Oto Servis özel donanımlı araçlar ve özel eğitimli ustalar ile arabanızın bakımı için oto servisine gitme ihtiyacınızı tamamen ortadan kaldırarak oto servisini ister evinize, ister işinize, isterseniz de gezmeye gittiğiniz alışveriş merkezine getiriyor. Siz günlük işlerinizle ilgilenirken arabanızın bakımı en kaliteli yedek parçalarla, en uygun fiyatlara ve 1 yıl/10.000 km garantili olarak yapılıyor. Size de keyfini sürmek kalıyor.

Neden Gezen Oto Servis kullanmalıyım?

Gezen Oto Servis sizlere en kaliteli hizmeti en uygun koşullarla getirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle;
  • Arabanızın bakımı için plan program yaparak saatlerinizi boşa geçirmenizin önüne geçiyor,
  • En büyük yedek parça distribütörleri ve toptancılarıyla direkt çalışarak en kaliteli parçaları aracılara takılmadan en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırıyor,
  • Servise gidip gelirken yakacağınız yakıt masrafının, servisten dönmek için verebileceğiniz taksi masraflarının önüne geçiyor,
  • Yapılan her işlemi 1 yıl/10.000 km garantili yaparak kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor,
  • Mobil hizmet ile evinizde veya iş yerinizde bakımı yaptırırken servisin kirası, elektrik faturası, su faturası gibi masrafları üstlenmiyorsunuz,
  • Her şeyi güzünüzün önünde yaparak ve tüm işlemleri gözünüzün önünde yapıyoruz. Bu şekilde hangi marka parça kullanıldığından hangi yağın konulduğuna kadar her şey kontrolünüz altında.
  • Ve en son teknolojiyi kullanarak beklenmedik maliyetlerin önüne geçiyor ve sizlere sürpriz faturalar çıkartmıyoruz.
Şimdi biz size soruyoruz, Gezen Oto Servis'i neden kullanmayasınız ki?

Gerçekten arabamın bakımını servis dışında bir yerde yapabilir misiniz?

Elbette. Gezen Oto Servis olarak kurulduğumuzda bu yana binlerce araç sahibinin imdadına yetişip arabalarının bakımlarını istedikleri yerde yaptık, her geçen gün de daha fazla müşterimizini talebini karşılıyoruz. Bütün gerekli aletleri, arıza tespit cihazlarını ve aracı kaldırmak için gerekli olan liftleri yanımızda taşıyarak tüm araç marka ve modellerinin periyodik bakım işlemlerini istediğiniz yerde yapabiliyoruz. Yağ ve filtre değişimleri, balata ve disk değişimleri gibi en çok ihtiyaç duyduğunuz bakım işlemlerinden amortisör değişimine ve hatta bazı araçların triger seti değişimine kadar birçok işlemi aracınızın başında eksiksiz yapıyoruz.

Evimde/İşyerimde otopark yok. Arabamın bakımını nasıl bir yerde yapabiliyorsunuz?

Aracınızın bakım işlemleri için rahat çalışılabileceğimiz herhangi bir yer Gezen Oto Servis ustaları için yeterli. Sadece bakımının yapılacağı yerin çok sıkışık bir yer olmaması ve aracın düz bir zeminde durması yeterlidir.

Arabamın bakımında neler yapılacağını bilmiyorum, nasıl emin olacağım?

Kesin olan bir şey var ki aracınızın her rutin bakımında motor yağını, yağ filtresini, hava ve polen filtresini iki bakımda bir de yakıt filtresini değiştirmeniz gerekmektedir. Uzun kilometreler sonrasında yapılması gereken ağır bakımlar hariç tüm işlemlerin kontrol sonucu gerek olursa değişmesi gerekmektedir. Örneğin sadece kilometresi doldu diye balatalarınızı değiştirmenin aslında hiçbir manası yoktur. Bu nedenle Gezen Oto Servis tüm bakım işlemleri için kesin yapılması gereken işlemleri sizler için yaparak gerek olacak diğer kontrolleri ve arıza tespit cihazı kontrollerini yaparak sizlerin araç bakımını eksiksiz ve olması gerektiği gibi yapılmasını sağlar.

Hangi motor yağının kullanıldığına nasıl emin olacağım?

Genelde bir servise arabanızı bakıma bıraktığınızda kullanılan parçalar, konulan yağ ile ilgili pek bilgi sahibi olmazsınız. Biz ise araç sahiplerinin arabasına neler yapıldığını bilmesi gerektiğini düşünerek tüm işlemleri gözünüzün önünde yapıyoruz. Dünya'nın en iyi yağ firmalarının en kaliteli yağlarını tamamen sizin gözünüzün önünde açarak %100 emin olmanızı sağlıyoruz.

Arabamdaki kirli motor yağını nasıl boşaltıyorsunuz?

Normal servislerde nasıl boşaltılıyorsa biz de aynı sistemle boşaltıyoruz. Sadece arabayı bir metre kaldırmıyor, kriko yardımıyla yerde 40 cm kaldırarak alttaki tapa pulunu açıp kirli yağın atık yağ kabına boşalmasını sağlıyoruz. Merak etmeyin bizler de sizler kadar çevreye duyarlıyız. Yağ boşaltma işleminde herhangi bir şekilde çevreyi kirletmiyor ve toplanan atık yağları geri dönüşüme teslim ediyoruz.

Bakım sonrası arıza tespitini nasıl yapıyorsunuz?

Gelişen teknoloji ile birlikte araçlarda kullanılan elektronik aksamlar her geçen gün daha da artmakta. Bu nedenle de gelişmiş arıza tespit cihazlarına duyulan ihtiyaç hiç olmadığı kadar fazlalaşmakta. Bizler de bu ihtiyacın farkında olarak araçlarımızı piyasada bulunabilecek en iyi arıza tespit cihazları ile donatmaktayız. Hatta o kadar iddialıyız ki kullandığımız sistemlerin çoğu serviste bulunmadığını söyleyebiliriz.

Hangi bölgelerde hizmet veriyorsunuz?

Şu an için maalesef sadece İstanbul'da hizmet vermekteyiz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemenizi kredi kartı, peşin veya havale/eft olarak yapabilirsiniz. İster internetten randevu alırken, isterseniz de bakım işlemleri tamamlandıktan sonra aracınızın başında ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Bonus, World, Axess, Cardfinans, Maximum, Asyacard ve Paraf kredi kartlarına 3 veya 6 taksit imkanı ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Şirket araçlarımız için nasıl teklif alabilirim?

Filo ve şirket araçlarınıza özel kurumsal teklif almak için [email protected] adresine mail atarak veya 0530 543 9132 numaralı telefondan bizlere ulaşarak filonuza özel bakım teklifleri alabilirsiniz.

Gelen ustalara nasıl güveneceğim?

Gezen Oto Servis'le arabanıza işlem yapan tüm ustaları kendi bünyesinde barındırmakta ve dışarıdan hiçbir ek destek almamaktadır. Bu nedenle de tüm iş süreçlerini, usta ve işçilik kalitelerini bizzat garanti edebilmektedir. Arabanızın marka ve modeline göre tecrübeli ustaları size yönlendirerek arabanıza en doğru işlemlerin uygulanmasını sağlamaktadır.

Arabamın şasi numarasını nereden bulabilirim?

Her araçta şasi numarası ön camın sol alt köşesinde ve kapı içlerinde yazmaktadır. Ancak bunun haricinde en kolay şekilde ruhsatınızdan veya trafik / kasko poliçenizden arabanızın şasi numarasına ulaşabilirsiniz.