DR. EYÜP AKSOY CADDESİ. NO: 43/A KADIKÖY/İST

Periyodik Araç Bakımı

Periyodik Araç Bakımı

Otomobillerin modeli, markası ve yılı ne olursa olsun belirli periyotlar ile araç bakımı yapılmalıdır. Periyodik araç bakımı, yolculuklarda güvenliğin artmasını, ilerleyen zamanlarda daha büyük maddi hasarların azalmasını ve sürüş performansının artması için oldukça önemlidir.

Periyodik araç bakımı ihmali yapan kullanıcılar ilerleyen zamanlarda araç parçalarında bozulma, sürüş ve konfor kaybı gibi birçok durum ile karşılaşabilirler. Belirli aralıklar ile yapılan bu bakımların ertelenmesi trafikte can ve mal kaybına yol açabilir. Periyodik araç bakımınızı zamanında yaptırarak bu tür etkenlerin önüne geçebilirsiniz.

Periyodik Araç Bakımı Süresi Nedir?

Her model, marka ve yakıt türüne göre yapılan bakımların zamanları ve işlemleri değişiklik göstermektedir. Örneğin benzinli araçlarda 10 – 15 bin arasında bakım yapılırken, dizel araçlarda 10 bin Km’de bakım yapılmalıdır. Periyodik bakım süresinde en büyük etkenlerden bir tanesi de araçların kullanım sıklığı ve şeklidir.Araçlarını çok sık kullanmayan kişiler için bu periyodik bakım süresi uzayabilir. Araçlarını çok sık kullanan, yüksek sürat yapan, trafikte sürekli dur kalk şeklinde ilerleyen araçların bakım zamanları daha kısa tutulmalıdır.

Kullanılan araçta turbo var ise bakım süresi daha kısa tutulur. 6 – 12 ay arasında turbonun bakımının yaptırılması hem sürüş performansını arttıracak hem de ilerleyen zaman içerisinde yıpranma payını düşürerek sorun çıkardığında en az maliyetin ortaya çıkmasına yaracaktır.

Periyodik Bakımda Hangi Parçalar Değişir?

Yapılan bakımlar ve değişimler araçtan araca değişmektedir. Genel olarak bakımı ya da değişimi yapılan parçalar;

Araç yağı, balata/disk kontrolü, debriyaj, triger kayışı, filtrelerin bakımları, farlar, şanzıman bakımı, frenler gibi yıpranma payı yüksek olan parçaların bakımları daha sık yapılmalıdır.

Gezen Oto Servis olarak araçlarınızı istediğiniz yerde, istediğiniz zaman siz servise gitmenize gerek kalmadan yerinde oto bakım ve yerinde oto servis hizmetlerimiz ile bakımlarınızı gerçekleştiriyoruz. Bizler ile iletişime geçerek araçlarınıza yaptırmak istediğiniz işlemleri belirtin, mobil oto servis aracımız ile bulunduğunuz yere gelelim. Uygun ekipmanlar ve en üst kalite malzemeler ile bulunduğunuz herhangi bir yerde araç bakımlarınızı gözünüzün önünde gerçekleştirelim. Üstelik kullanılan malzemeler 1 sene boyunca Gezen Oto Servis güvencesindedir.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON YAZILAR